Vzdelávanie pre rodičov – online. 

Milí rodičia, pripravili sme pre Vás niekoľko seminárov na témy, ktoré by Vám v tejto „zvláštnej“ dobe mohli pomôcť pri práci a komunikácii s Vašimi deťmi. Celá spoločnosť sa nachádza v situácií, ktorú zažívame prvý krát. Prináša veľa neistoty, napätia a obáv nielen u dospelých, ale aj u detí. Deti citlivo vnímajú zmeny, ktoré sa okolo nich dejú a nie vždy im rozumejú. Nevedia presne hovoriť o svojich pocitoch, čo ale neznamená, že ich neprežívajú. Práve naopak úzkosť a strach sa u nich zvyšuje a ovplyvňuje nielen ich prežívanie, ich myšlienky, ale aj ich správanie. Na otázky ako pristupovať k našim deťom, ako s nimi komunikovať a pomáhať im v náročných obdobiach zmeny, sa pokúsime hľadať odpovede počas týchto seminárov.

Ako zvládnuť obdobie vzdoru môjho dieťaťa?

Vaše dieťa práve prechádza „obdobím vzdoru“? Hádže sa o zem, kričí, nepočúva, má záchvaty zlosti…? Tieto prejavy nemusia znamenať, že je Vaše dieťa nevychované alebo že Vám to robí naschvál. Na seminári sa pokúsime hľadať odpovede na otázky, ako správne reagovať a ako prežiť toto obdobie tak, aby sme podporiť sebavedomie dieťaťa a nenarušili vzájomný vzťah rodič-dieťa.

Termín: 02.11.2020

Čas: 16:00 – 19:00

Lektorka: PaedDr. Dušana Priehradná

Poplatok: 30€

Separačná úzkosť u detí. 

Má dieťa problém odlúčiť sa od Vás? Stále si vyžaduje Vašu blízkosť, resp. Vašu prítomnosť? Má nepokojný spánok, bolesti bruška, bolesti hlavy či iné somatické problémy …? Často prežíva hnev, smútok, strach? Ako reagovať na takéto správanie dieťaťa bude témou nášho seminára.

Termín: 18.11.2020

Čas: 16:00 – 19:00

Lektorka: PaedDr. Dušana Priehradná

Poplatok: 30,-€.

Ako môže rodič pomôcť dieťaťu, ktoré ovláda úzkosť a strach. 

Máte  doma dieťa, ktoré odmieta chodiť do školy? Býva vystrašené a úzkostné? Často sa sťažuje na bolesti brucha alebo hlavy…? Čo sa za jeho správaním skrýva? Ako máme pristupovať k takémuto dieťaťu? Ako komunikovať s ním komunikovať? Tejto téme sa budeme venovať predovšetkým prostredníctvom praktických ukážok s praxe.

Termín: 30.11.2020

Čas: 16:00 – 19:00

Lektorka: Mgr. Monika Boričová

Poplatok: 30,-€.

 

Počet účastníkov je limitovaný (max.15), o zaradení bude rozhodovať dátum zaplatenia poplatku. Po zaslaní prihlášky Vám bude vystavená faktúra. Prihláška bude záväzná až po zaplatení poplatku. Do poznámky v prihláške prosím uveďte názov seminára, ktorého sa chcete zúčastniť

Storno podmienky: Pri odhlásení viac ako 60 dní pred začiatkom kurzu je storno poplatok 20% z poplatku za kurz. Poplatok pri odhlásení sa menej ako 60 dní je nevratný a nie je možné si ho (napr. pri neúčasti z dôvodu choroby) presunúť na iné naše vzdelávacie podujatie, či iný termín kurzu.  Poplatok slúži na pokrytie nevyhnutných nákladov spojených s prípravou a organizáciou kurzu.  Jeho uhradením vyjadrujete súhlas s podmienkami účasti. V prípade, že sa nebudete môcť zúčastniť osobne, akceptujeme, ak za seba pošlete náhradu.

 

Pokiaľ máte akékoľvek otázky, obracajte sa na adresu rodinnaterapia@gmail.com, telefonické dotazy smerujte na Mgr. Moniku Boričovú (0918 933 727).

Kontaktné informácie

Miesto:

Inštitút rodinnej terapie a terapie vzťahovej väzby, Československej armády 3, Martin (budova Informatika, v blízkosti polikliniky ZŤS)

Lektorky:

Mgr. Monika Boričová
PaedDr. Dušana Priehradná

Prihlásiť sa na stretnutie  OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV: Zaslaním prihlášky vyjadrujete súhlas s evidovaním a spracovaním vašich osobných údajov v zmysle Zákona o ochrane osobných údajov č. 18/ 2018 z. z. Text ZÁSADY SPRACOVANIA OSOBNÝCH ÚDAJOV nájdete tu. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať na adrese rodinnaterapia@gmail.com

  Ďalšie dostupné terapie

  Rodinná terapia

  Filiálna terapia

  Párová terapia

  Menu